You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Dowiedz się wiecej.

Dwa dni przed zabiegiem powstrzymaj się od przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi np. aspiryny, ponieważ zwiększają ryzyko wystąpienia siniaczków. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie podatna na zasinienia poinformuj o tym osobę wykonującą zabieg. Zwykle w takich sytuacjach zaleca się smarowanie skóry kilka dni przed zabiegiem maścią z witaminą K. Gdy masz skłonność do opryszczki, zarówno przed zabiegiem, jak i po zabiegu zażywaj Heviran.

Jego pierwszy etap to oczyszczenie skóry, a następnie miejscowe znieczulenie obszaru poddawanego zabiegowi (np. kremem Emla lub maścią tetrakainową). Po upływie około 40 minut przystępuje się do podania preparatu.

Bezpośrednio po nim skóra jest zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Mogą być też widoczne drobne grudki, przypominające zatopione pod skórą kropelki wody. Wchłoną się one następnego dnia. Jeżeli po mezoterapii powstają ewentualne siniaczki , widać je zaraz po zabiegu.

Pozytywne zmiany zauważysz tuż po zabiegu. Jednak pełna efekty mezoterapii widoczne będą po upływie około tygodnia. Zabieg jest najskuteczniejszy, jeśli wykonuje się go w seriach (ilość zabiegów zależy od rodzaju preparatu i indywidualnych potrzeb). Najlepiej też powtarzać go co 4-6 miesięcy.

– alergia na którąkolwiek z substancji zawartych w preparacie

– ciąża i okres karmienia piersią

– czynne infekcje

– aktywna opryszczka

– choroby autoimmunologiczne

– skóra źle tolerująca iniekcje (bardzo płytko unaczyniona lub ze skłonnością do powstawania bliznowców)

– terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi